Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Wycena Nieruchomości – w związku z budową linii elektroenergetycznej 400kV

14 lipca, 2023

 
 
 
 

W związku z rozpoczętą przez Polskie Sieci Energetyczne SA inwestycją celu publicznego polegającą na rozbudowie linii elektroenergetycznej 400kV relacji Trębaczew-Rokitnica (Wielopole), Wójt Gminy Zbrosławice informuje Mieszkańców, że w czerwcu rozpoczęły się prace rzeczoznawców majątkowych w jej pasie technologicznym.

Linia swoim zasięgiem obejmuje między innymi teren nieruchomości znajdujących się na obszarze Gminy Zbrosławice, a jej przebieg dostępny jest na stronie internetowej:

https://liniarokitnicatrebaczew.pse.pl

Budowa nowej linii elektroenergetycznej, wymaga wydzielenia pasa technologicznego 70 metrów w obrębie którego zostaną posadowione słupy oraz zawieszone przewody linii - z powyższych względów w wyznaczonym obszarze nie będzie możliwości wznoszenia budynków bądź sadzenia drzew o określonej wysokości. Ze względu na powyższe ograniczenia w użytkowaniu nieruchomości, jej właścicielom przysługuje odszkodowanie, którego wysokość ustalana będzie indywidualnie dla każdej nieruchomości w oparciu o operat szacunkowy sporządzany przez rzeczoznawcę majątkowego.

Sporządzanie operatów szacunkowych jest zatem niezbędne do podjęcia rokowań pełnomocników Polskich Sieci Energetycznych SA z właścicielami nieruchomości, celem ustalenia wynagrodzenia finansowego za ustanowienie na nieruchomościach służebności przesyłu dla budowanej linii. Specyfika pracy rzeczoznawcy majątkowego w powyższym zakresie, nie będzie wymagała bezpośredniego kontaktu z właścicielami nieruchomości objętymi inwestycją.

W przypadku pytań ze strony mieszkańców – prosimy o kontakt z infolinią pod numerem telefonu 798 224 938 (czynna od poniedziałku do czwartku, w godzinach 11.00-14.00), bądź drogą mailową na adres – .
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).