Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Zarządzenie Wójta w sprawie przeciwdziałania rozpowszechniania się wirusa COVID-19 wśród mieszkańców Gminy Zbrosławice

22 kwietnia, 2020
Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach / Adrian Tync - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach / Adrian Tync - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0

Zarządzenie Wójta w sprawie przeciwdziałania rozpowszechniania się wirusa COVID-19 wśród mieszkańców Gminy Zbrosławice.

Wójt Gminy Zbrosławice zarządza, co następuje:

Wprowadza się niżej wymienione zasady zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród mieszkańców Gminy Zbrosławice:

I.

 1. Urząd Gminy Zbrosławice oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbrosławicach zostają zamknięte dla interesantów.
 2. Zaleca się załatwianie spraw poprzez platformę ePUAP, przy czym zadania, o których mowa w § 13 ust. 2 oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 697) będą również załatwiane w sposób umożliwiający bezpośrednią obsługę interesantów.
 3. W celu usprawnienia załatwiania spraw, o których mowa w ust. 2 niniejszego zarządzenia, zaleca się wcześniejszy kontakt telefoniczny z właściwym pracownikiem merytorycznym i umówienia terminu wizyty w urzędzie. Numery telefonów dostępne są w BIP Urzędu Gminy Zbrosławice.
 4. W przypadku opłat, prosimy o ich regulowanie za pomocą przelewu bankowego lub w siedzibie Banku Spółdzielczego w Zbrosławicach oraz za pośrednictwem PayByNet.
 5. Zaplanowane spotkania Wójta Gminy Zbrosławice z mieszkańcami zostają odwołane, a o ich wznowieniu mieszkańcy zostaną poinformowani.
 6. W sytuacjach kryzysowych należy kontaktować się z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bytomiu na numer telefonu: 397 66 81, 397 66 61, całodobowo: 605 745 817, 609 582 303, 695 025 532.

II.

 1. Odwołuje się wszelkie imprezy/wydarzenia organizowane w gminnych obiektach.
 2. Odwołuje i wstrzymuje się wynajem pomieszczeń w nieruchomościach gminnych.
 3. Odwołuje się wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone w świetlicach gminnych oraz zajęcia związane z programami opiekuńczo-wychowawczymi.
 4. Odwołuje się wszelkie zaplanowane wizje w terenie, oględziny lokali i inne wyjścia w teren pracowników Urzędu Gminy Zbrosławice.
 5. Zawiesza się działalność inkasentów podatku.

Pełna treść zarządzenia do pobrania poniżej.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx 2020.04.21 - Zarządzenie kryzysowe 20-04-22 12:54 16.73KB
pobierz
plik: 2020.04.21 - Zarządzenie kryzysowe
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).