Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Ziemięcice zwyciężają u siebie

27 czerwca, 2023

Reprezentacja Ziemięcic zaprezentowała się świetnie na swoim obiekcie i zwyciężyła w piłkarskiej odsłonie Wieloboju Sołectw. W niedzielę gospodarze w finale pokonali Zbrosławice (2:0). Z kolei  do wyłonienia brązowego medalisty potrzebne były rzuty karne, które lepiej od Kamieńca wykonywali reprezentanci Czekanowa. Dotychczasowi liderzy klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio siódme (Miedary) i piąte (Przezchlebie) miejsca. W zawodach wzięło udział 13 ekip podzielonych na 4 grupy.

Klasyfikacja zawodów:

 1. Ziemięcice
 2. Zbrosławice
 3. Czekanów
 4. Kamieniec
 5. Przezchlebie
 6. Szałsza
 7. Miedary
 8. Wieszowa
 9. Łubie
 10. Księży Las
 11. Laryszów
 12. Jaśkowice
 13. Świętoszowice

Mimo słabszych zawodów Miedary utrzymały się na szczycie generalki, ale przewaga nad Ziemięcicami wynosi już zaledwie 1 punkt. Przezchlebie z niewielką stratą na miejscu trzecim. Od 4 do 7 miejsca różnice bardzo niewielkie.  

Teraz przerwa w wieloboju. Powracamy w sierpniu zawodami wędkarskimi w Kamieńcu.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).